Sünnimärgiuuring Dermtest

Melanoom on pahaloomuline nahakasvaja, mis tekib pigmenti tootvatest rakkudest. Eriti suur on pigmendirakkude arv sünnimärkides, mistõttu on oluline sünnimärke regulaarselt kontrollida.

Sünnimärgiuuringu käigus tehakse sünnimärgist suure suurendusega ülesvõte, mis edastatakse nahaarst-onkoloogile diagnostikaks. Nahaarst hindab dermatoskoobiga teostatud pilti ning annab juhised edasiseks tegevuseks. Tavaliselt pildistatakse uuringu käigus 1–3 murettekitavat sünnimärki. 

Millal pöörduda uuringule?

Kui on kahtlus mõne aja jooksul väliselt muutunud sünnimärgi osas (nt asümmeetriline, teistest erinev sünnimärk)

Kui oled leidnud mõõtmetelt ja kujult varasemaga võrreldes muutunud sünnimärgi (veritsus, sügelus, suurenemine)

Tulemused

Uuringuga selgub, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele otsustatakse, kas sünnimärk tuleb kirurgiliselt eemaldada või on vaja edasi jälgida. 

Regulaarse jälgimise vajalikkuse korral saadame Sulle meeldetuletuse, kui järgmise uuringu aeg on saabunud. Uuringule võivad tulla nii täiskasvanud kui ka lastele.Tulemused saab paari päeva jooksul.

 

TEGEMIST ON TASULISE UURINGUGA (vt hinnakiri)!

 

Kui olete aja registreerinud, siis vastuvõtu sujuvamaks kulgemiseks palume eelnevalt täita küsimustik leheküljelt https://www.dermtest.ee/et

 

jalus

Pirita Perearstikeskus Kloostrimetsa tee 29 Telefon 60 61 670

E, K     07.30 - 14.00  15.00-18.00

T,N,R  07.30.00 -  18.00       

info@piritaarst.ee
www.piritaarst.ee

Bänner2