Testimine

Alates 1. maist 2022 muutis Terviseamet senist PCR testimise korda, mille kohaselt jäävad tasuta PCR testimise prioriteediks riskirühmad ja 60+ vanuses elanikud.

Endiselt on võimalik tasuliselt PCR meetodil koroonaviiruse suhtes testimine kõigile soovijatele, kellel ei ole näidustusi saatekirjaga testimiseks. Võimalikud kohad selleks leiate järgnevalt leheküljelt:

https://koroonatestimine.ee/patsiendile/tasuline-testimine/

Haiguse kinnitamiseks piisab ka kodusest antigeeni kiirtesti tegemisest (NB!koduse kiirtesti alusel ei ole võimalik genereerida COVID-tõendit). Oluline on aga teada, et antigeeni kiirtest tuvastab viirust ainult siis, kui viiruse kogus organismis on kõrge, mis tavaliselt on kuni 4 päeva pärast sümptomite tekkimist. Esimesel haigusepäeval negatiivseks osutunud antigeeni kiirtest ei pruugi seetõttu olla tõene.

Haigussümptomite esinemisel ja/või positiivse koroonatesti korral on vajalik jääda isolatsiooni 5.päevaks alates esimeste sümptomite tekkest. Isolatsioonist väljumiseks peab lisaks ajalisele kriteeriumile, olema ka 24h palaviku ja ülemiste hingamisteede sümptomite vaba.

jalus

Pirita Perearstikeskus Kloostrimetsa tee 29 Telefon 60 61 670

E, K     07.30 - 14.00  15.00-18.00

T,N,R  07.30.00 -  18.00       

info@piritaarst.ee
www.piritaarst.ee

Bänner1

ERR_3636-2 (4).jpg