Saatekirjad eriarstile ja e-konsultatsioon

Saatekirja saamiseks on vaja registreerida perearsti vastuvõtule. Perearst annab saatekirja eriarstile ainult juhul kui eriarsti konsultatsioon on meditsiiniliselt põhjendatud ning esmased uuringud ja perearstipoolne läbivaatus on tehtud. Palun ärge registreerige ennast eriarstidele ilma eelnevalt perearstiga konsulteerimata. Perearst ei väljasta saatekirja patsiendi soovil ega tagantjärele. Kui patsient pöördub saatekirja nõudega eriarsti vastuvõtule ilma saatekirjata, siis on vastuvõtt ja kõik kaasnevad teenused talle tasulised.

„Pikaajalisi“ saatekirju perearstid enam ei väljasta. Kui eriarst on teid tagasi oma visiidile kutsunud, teeb ta selle kohta vastava märke digilukku ning see märge on ka saatekirja eest. Kui selline märge puudub, siis jääb suunamine ikkagi perearsti otsustada.

Enamjaolt suhtleb perearst patsiendi raviga seotud küsimustes eriarstiga e-konsultatsiooni kaudu. Küsimus vaadatakse eriarsti poolt läbi ning konsulteeritakse perearsti patsiendi edasise käsitluse osas või kutsutakse patsient eriarsti vastuvõtule. Viimane tähendab, et patsient võetakse eriarsti poolt üle. Kui eriarst otsustab patsiendi oma vastuvõtule kutsuda, siis võtab ta patsiendiga otse ühendust e-konsultatsioonil olnud telefoninumbril, mistõttu on oluline, et teie perearstikeksusesse antud kontaktandmed oleksid korrektsed. Patsient näeb e-konsultatsiooniga seonduvat infot patsiendiportaalis: teenusele suunamise saatekirju „Kehtivad saatekirjad“ ja vastuseid „Saatekirjade vastused“ plokis.

Pereõde saatekirju eriarsti konsultatsioonile ei väljasta.

 

Viimased uudised

Puhkused ja asendused

19.02.2024
Dr.Tabri puhkab 26.02-15.03.2024, teda asendavad dr.Sink ja Dr.Arbeiter Dr.Bušina puhkab 21.02-06.03.2024, teda asendab dr.Türkson, 28-29.02 dr.Laars Dr.Türksonit asendab 28-29.02.2024 dr.Laars Dr.Ruuval puhkab 26.02-01.03.2024, teda asendab dr.Talvik    

25 aastat Pirita Perearstikeskust

26.01.2024
Armsad Pirita Perearstikeskuse patsiendid!   Pirita Perearstikeskus alustas oma tööd jaanuaris 1999...

Covid-19 vastu vaktsineerimine

13.10.2023
2023. a sügisel keskendume riskirühmadesse kuuluvate inimeste vaktsineerimisele, kellel on viimasest COVI...