Saatekirjad eriarstile ja e-konsultatsioon

Saatekirja saamiseks on vaja registreerida perearsti vastuvõtule. Perearst annab saatekirja eriarstile ainult juhul kui eriarsti konsultatsioon on meditsiiniliselt põhjendatud ning esmased uuringud ja perearstipoolne läbivaatus on tehtud. Palun ärge registreerige ennast eriarstidele ilma eelnevalt perearstiga konsulteerimata. Perearst ei väljasta saatekirja patsiendi soovil ega tagantjärele. Kui patsient pöördub saatekirja nõudega eriarsti vastuvõtule ilma saatekirjata, siis on vastuvõtt ja kõik kaasnevad teenused talle tasulised.

„Pikaajalisi“ saatekirju perearstid enam ei väljasta. Kui eriarst on teid tagasi oma visiidile kutsunud, teeb ta selle kohta vastava märke digilukku ning see märge on ka saatekirja eest. Kui selline märge puudub, siis jääb suunamine ikkagi perearsti otsustada.

Enamjaolt suhtleb perearst patsiendi raviga seotud küsimustes eriarstiga e-konsultatsiooni kaudu. Küsimus vaadatakse eriarsti poolt läbi ning konsulteeritakse perearsti patsiendi edasise käsitluse osas või kutsutakse patsient eriarsti vastuvõtule. Viimane tähendab, et patsient võetakse eriarsti poolt üle. Kui eriarst otsustab patsiendi oma vastuvõtule kutsuda, siis võtab ta patsiendiga otse ühendust e-konsultatsioonil olnud telefoninumbril, mistõttu on oluline, et teie perearstikeksusesse antud kontaktandmed oleksid korrektsed. Patsient näeb e-konsultatsiooniga seonduvat infot patsiendiportaalis: teenusele suunamise saatekirju „Kehtivad saatekirjad“ ja vastuseid „Saatekirjade vastused“ plokis.

Pereõde saatekirju eriarsti konsultatsioonile ei väljasta.

 

Viimased uudised

17.mai ei toimu arstide kõnetundi!

17.05.2024
Seoses personali koolitusega ei toimu 17.mail 2024 arstidel kõnetundi. Murede korral palun helistage üldn...

2.juulil 13:00-17:00 ei ole plaanilisi vastuvõtte

17.05.2024
Lugupeetud patsiendid! Anname Teile teada, et Pirita Perearstikeskuse plaaniline töö seisab seoses ele...

Puhkused ja asendused

19.02.2024
Dr.Arbeiter puhkab 18.03-01.04.2024, teda asendab dr.Mardo.